insanity workout schedule pdf insanity workout schedule Insanity Workout Sale

Tek Çizgi

Kariyerle başarı arasındaki tek çizgi

Google +1


Tüm siteleri artık google kullanıcıları değerlendiricek evet artık sitelere +1 eklenecek ve google sıralaması buna göre değerlendirilecek imleme adı verilen bu uygulamayla sitelere +1 değeri verildiğinde bu site google sıralamasında bir üst sıraya yerleşicek.

Video;

Google açıklaması ve datayları;

SSS +1
+1 düğmesi ve arama sonuçları
+1, arama sonuçlarını nasıl etkiler?
+1, kullanıcıların önceden tanıdıkları ve güvendikleri kişilerden alakalı içeriği (web sitesi, Google arama sonucu veya reklam) keşfetmelerine yardımcı olur. +1 düğmesini sayfalarınıza eklemeniz, kullanıcıların, sunduğunuz içeriği önermelerine olanak sağlar. Bu şekilde kullanıcılar, önerilerinin, Google arama sonuçları bağlamında en alakalı içerik olması halinde arkadaşları ve kişi listelerindeki kullanıcılar tarafından görülebileceğini bilirler.

Oturum açmış bir Google kullanıcısı arama yaptığında, o kullanıcının sayfanızı +1’leyen bağlantılarının adları Google arama sonucu snippet’inde ek açıklama olarak görülebilir. Kullanıcının bağlantılarının hiçbiri sayfanızı +1’lememişse, snippet’inizde sayfanızın aldığı +1’lerin toplam sayısı görülebilir.

+1, sitemin aramadaki performansını etkiler mi?
Arkadaşlar ve tanıdıklar tarafından önerilen içerik, genellikle yabancıların içeriğinden daha alakalı olur. Örneğin, bir uzmanın film yorumu yararlıdır, ancak sizin beğenilerinizi paylaşan bir arkadaşınızın film yorumu daha da iyi olabilir. Bu yüzden, arkadaşların ve kişilerin +1’leri, sayfanızın bir kullanıcının sorgusuyla alaka düzeyini belirlemede Google için yararlı bir sinyal olabilir. Bu, Google’ın, bir sayfanın alaka düzeyini ve sıralamasını belirlemek için kullanabileceği birçok sinyalden yalnızca biridir. Toplam arama kalitesini daha iyi hale getirmek için sürekli olarak algoritmamızı değiştirir ve iyileştiririz. +1’ler için, diğer tüm yeni sıralama sinyallerinde olduğu gibi, dikkatli bir şekilde kullanmaya başlayacak ve bu sinyallerin arama kalitesini nasıl etkilediğini öğreneceğiz.

+1 düğmesi trafiğimi nasıl etkileyecek?
Arama sonuçlarında sayfanızın yanında yer alan kişiselleştirilmiş ek açıklamalar, sitenizin görünürlüğünü artırabilir ve site snippet’inizin daha çekici olmasını sağlayıp kullanıcıların sayfanızı tıklama olasılığını artırabilir.

Sitemdeki +1’ler arama sonuçlarında görünür mü?
Bir kullanıcı sitenizdeki bir URL’yi +1’lerse, o URL’ye ait Google arama sonucu snippet’i arama sonuçlarında ve arama reklamlarında ek açıklama olarak görünebilir.

Ancak, siteniz aynı içeriği farklı URL’lerle de sunabilir. Örneğin, sitenizde aynı ürün grubunu listeleyen çeşitli sayfalar olabilir. Bir sayfada alfabetik sırayla sıralanan ürünler görüntülenebilirken başka bir sayfada aynı ürünler fiyata veya dereceye göre listelenmiş biçimde görüntülenebilir. Örneğin:

http://www.tekcizgi.com/product.php?item=swedish-fish&sort=alpha
http://www.tekcizgi.com/product.php?item=swedish-fish&sort=price
Google bu sayfaların aynı içeriğe sahip olduğunu anlarsa, arama sonuçlarımız için yalnızca bir sürümü dizine ekleyebiliriz. Sonuç olarak, diğer sürümlere ilişkin +1’ler arama sonuçlarında görülmeyebilir.

Google’ın mümkün olan en çok sayıda arama sonucu için +1 ek açıklamalarını görüntülemesini sağlamak üzere her sayfanın tercih edilmeyen sürümlerine rel=”canonical” özelliğini ekleyebilirsiniz. Bu özellik aşağıdaki gibi standart sürüme işaret etmelidir:

Bu şekilde Google’ın şunu dikkate alması sağlanır: “Aynı içeriğe sahip tüm bu sayfalar içinde en yararlı sayfa budur. Lütfen arama sonuçlarında bu sayfaya öncelik verin.”

Artık bir kullanıcı standart olmayan URL’ye sahip bir sayfayı +1’lediğinde, Google söz konusu +1’i standart, tercih edilen sürümle ilişkilendirir. Standartlaştırma hakkında daha fazla bilgi edinin.

+1 düğmesi reklamlarımı nasıl etkileyecek?
+1 düğmesi, arama reklamlarında başlığınızın yanında görünür. Kişiselleştirilmiş ek açıklamalar Görüntüleme URL’nizin altında görünür. Örneğin, Meltem bir web sitesinde güzel bir dizüstü bilgisayar çantasının satıldığı sayfayı +1’ler. Aynı URL’ye sahip bir arama reklamı görüntülendiğinde, Meltem’in arkadaşı Semih reklamı “Meltem ve diğer 28 kişi bunu +1’ledi” notuyla birlikte görebilir.

+1’i kimler görür?
Google Arama’da +1 düğmesini kimler görebilir?
+1 düğmesi, modern bir tarayıcı kullanan, oturum açmış, İngilizce Google.com kullanıcıları için gösterilir.

+1 düğmelerinden gelen ek açıklamaları kimler görebilir?
Tüm ek açıklamaları herkes görebilir. Oturum açmış kullanıcılar ayrıca şunlardan gelen kişiselleştirilmiş ek açıklamaları da görürler:

Gmail (veya Google Talk) sohbet listelerindeki kişiler.
Google Kişiler’deki Kişilerim grubunda yer alan kişiler.
Google Reader ve Google Buzz’da izledikleri kişiler.
Sosyal bağlantılar ve +1 hakkında daha fazla bilgi edinin.

Mobil tarayıcı kullananlar +1 düğmesini görürler mi?
Şu anda mobil arama sonuçlarına +1 düğmesi dahil edilmemektedir. Ancak kullanıcılar web sayfalarınıza eklediğiniz +1 düğmelerini görebilirler.

+1’ler herkese açık mı?
Evet, Google kişiselleştirilmiş ek açıklamaları oturum açmış ve bir +1 ile sosyal bağlantısı olan herkese gösterebilir. Bununla birlikte, herhangi bir Google kullanıcısı +1’leri kendi Google profilinde gösterip göstermemeyi tercih edebilir.

+1 düğmesini siteye ekleme
+1 düğmesini siteme nasıl ekleyebilirim?
kod snippet’ini almanız yeterlidir.

+1 düğmesini sayfalarımın neresine koymalıyım?
Sayfanızı ve kullanıcılarınızı en iyi siz tanırsınız, bu nedenle düğmeyi en etkili olacağını düşündüğünüz yere koymanızı öneririz. Ekranın en üst kısmında, sayfa başlığının yanında, paylaşım bağlantılarına yakın bir yer çoğu zaman en iyi yerdir. +1 düğmesini bir makalenin veya hikayenin başına veya sonuna koymak da etkili olabilir.

+1, herkese açık bir işlemdir, dolayısıyla düğmeyi sitenizdeki herkese açık, taranabilir sayfalara eklemeniz gerekir. Düğmeyi eklemenizden sonra, Google sayfayı tarayabilir veya yeniden tarayabilir ve bir +1 düğmesi gösterimine veya tıklamasına yanıt olarak sayfa başlığını ve diğer içeriği saklayabilir.

Tek bir sayfaya, farklı URL’lere sahip birden fazla +1 düğmesi ekleyebilir miyim?
Evet, ancak düğme kodunu düzenlemeniz gerekir. Hedef URL’yi belirtmek için href özelliğini kullanın. Örneğin, ana sayfanızda blogunuza bağlantısı olan bir modül varsa ve o modüle bir +1 düğmesi eklemek istiyorsanız, href özelliğinin değerini blogunuzun URL’sine işaret edecek şekilde aşağıdaki gibi düzenleyin:


+1 düğmesi hangi dillerde kullanılabiliyor?
+1 düğmesi 40 dilde kullanılabilir, ancak +1 ek açıklamaları şu anda sadece İngilizce arama sonuçlarında görüntülenmektedir.

Google +1’lenmiş sayfalarımı ne sıklıkta tarayacak?
+1, herkese açık bir işlemdir, dolayısıyla düğmeyi sitenizdeki herkese açık, taranabilir sayfalara eklemeniz gerekir. Düğmeyi eklemenizden sonra, Google sayfayı tarayabilir veya yeniden tarayabilir ve bir +1 düğmesi gösterimine veya tıklamasına yanıt olarak sayfa başlığını ve diğer içeriği saklayabilir.

+1, Buzz hizmetiyle nasıl çalışır? Hala Google Buzz düğmesine ihtiyacımız var mı?
Buzz düğmeleri, ilginç web içeriğiyle ilgili konuşmaları başlatmak için kullanılır (“Hey arkadaşlar, bu haber öyküsü hakkında ne düşünüyorsunuz?”). +1 düğmeleri, arama sonuçları bağlamında kişilere web içeriği önerir (“Ali, bu sayfayı +1’ledi”) ve sosyal bağlantılardaki +1’ler, Google Arama’da gördüğünüz sonuçların alaka düzeyinin iyileştirilmesine yardımcı olabilir. +1 düğmesini ve/veya Buzz düğmesini kullanabilir ve bunlardan içeriğiniz için doğru olanı seçebilirsiniz.

+1 düğmesini yapılandırma
Hangi düğme boyutunu seçmeliyim?
+1 düğmesi için simgelerin üç farklı yüksekliği vardır: kısa (15 piksel), standart (20 piksel) ve uzun (65 piksel). Desteklenen en kısa boydan daha küçük olanlar desteklenen en kısa boyda görüntülenir. Diğer boylar için, sığacak en büyük simge geçerli olur ve istenen alanda dikey olarak o simge ortalanır. Yeterli yatay alan olduğunda, küçük ve standart düğmeler için o sayfadaki +1’lerin toplam sayısı görüntülenir. Uzun düğmede bu sayı her zaman görüntülenir. Daha fazla bilgi için bkz. Oluşturma Modları.

“Dil” açılır menüsü neyi denetlemek içindir?
Dil açılan menüsü düğmenin dilini denetler. +1 düğmesi 40 dilde kullanılabilir, ancak +1 ek açıklamaları şu anda sadece İngilizce arama sonuçlarında görüntülenmektedir.

Eklenmesi gereken kodu google webmaster tools aracılığyla ekliyebilirsiniz
+1 Eklediğiniz için teşekkür ederiz :)


Tekcizgi'nin bu yazısına yorum yazın

*
Lütfen sağdaki kodu aşağıdaki kutuya giriniz.
Anti-spam image